Arleta Olczyk - trener, konsultant ds. jakości obsługi

 

Absolwentka socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, od 1997 r,doradca personalny, trener szkoleń interpersonalnych. Wieloletnie doświadczenie zawodowe zdobywała jako doradca personalny, przedstawiciel handlowy, kierownik działu obsługi klienta. Była także kierownikiem  w firmie usługowej – zarządzała pracą 15 pracowników ochrony. Pracowała również jako menedżer w luksusowym centrum kosmetycznym.

 

Doradztwo:
Od wielu lat współpracuje jako doradca w projektach rekrutacyjnych, specjalizując się w rekrutacji na stanowiska handlowe (outside sales) oraz do działów obsługi klienta (inside sales). W zakresie doradztwa z obsługi klienta koncentruje się na audytowaniu oraz prowadzeniu indywidualnych konsultacji z obszaru poprawy relacji posprzedażowych.


Doradztwo - outplacement:
Była niezależnym ekspertem doradzającym firmom, które przeprowadzają procesy restrukturyzacji zatrudnienia – uczestniczyła w projektach outplacementowych jako koordynator, szkoleniowiec i doradca.
Hotel Sofitel ( dawny Hotel Forum w Krakowie) - projekt dla 340 osób.
Andoria S.A. projekt dla 240 osób.
Polskapresse S.A. - projekt dla 64 osób
Stworzyła i koordynowała piewsze w Małopolsce Centrum Aktywizacji Zawodowej Kobiet.

 

Szkolenia:
Od wielu lat jej domeną stało się doradztwo z zakresu profesjonalnej posprzedażowej obsługi klienta, a celem - promowanie idei jakości obsługi. Szkolenia z zakresu obsługi klienta są zawsze dostosowane do specyficznych potrzeb personelu danej firmy, odzwierciedlają ich problemy, są bardzo mocno oparte na aktywnym udziale uczestników, materiał szkoleniowy dostosowany jest do realiów pracy. Szkolenia są bardzo wysoko oceniane ze względu na jasność i zwięzłość przekazu, odpowiednie tempo prowadzonego szkolenia, atrakcyjność narzędzi służących zapamiętywaniu. Jednak najwyższe oceny zdobywa merytoryczna zawartość przekazywanych informacji.

 

Publikacje:
Jest autorką pierwszego w Polsce poradnika: „Listy reklamacyjne – jak skutecznie pisać listy reklamacyjne do firm i instytucji” (wyd. I 2012), podręcznika obsługi klienta Hitachi Power Tools (ogólnopolski konkurs najlepszą fachową ekipę remontowo budowlaną 2007) dla uczestników konkursu, a także wielu skryptów szkoleniowych i doradczych pisanych na indywidualne potrzeby firm. Napisała także poradnik dla osób poszukujących pracy „Praca: jak szukać, jak pisać, jak rozmawiać” (I wyd. 2000, II wyd. 2002), recenzowany na łamach „Polityki” (Michał Bonarowski „Krótko i zwięźle o pracy”), polecany także przez „Newsweek” – nr 43/2003.